Raje sanjam tisoče in tisoče sanj, kot da ne bi nikdar sanjal. – Puškin
V torek, 22. 11., je v prostorih Osrednje knjižnice Celje potekala ruska čajanka, kjer so pod mentorskim vodstvom prof. Poglajnove nastopili dijaki naše šole, bivši dijaki ter ostali gostje. Ob ruski glasbi in v toplem objemu skodelic polnih čaja smo spoznavali življenje in delo ruskega pesnika in pisatelja Puškina.
Aleksander Sergejevič Puškin predstavlja enega od temeljev ruske književnosti. Rodil se je 1799 v Moskvi. Večino otroštva je preživel s prijazno varuško, ob kateri je neizmerno vzljubil ruščino. Pisati je začel že v rosnih letih, tako je že pri petnajstih letih objavil svojo prvo pesem. Svoje ustvarjanje je nadaljeval preko različnih “nomadskih” selitev iz kraja v kraj, kjer se je Puškin začel zanimati za socialne reforme, kar je zbodlo vladne uradnike, zato je bil izgnan iz Moskve. Svoj nemiren slog življenja ter ljubezenskih afer pa je plačal s prezgodnjo smrtjo. Kljub temu se je vpisal v rusko in svetovno književnost z zlatimi črkami po zaslugi znanih del kot je roman v verzih Jevgenij Onjegin, zbirka Kavkaški ujetnik, kratka zgodba Stotnikova hči …
Prijeten program, ki se je po zaključku nadaljeval s prebiranjem Puškinovih verzov v interpretaciji profesoric naše šole in ostalih gostov prireditve, nas je vse navzoče popeljal v romantično Rusijo in nas začaral s čarobnimi Puškinovimi besedami.