Dobrna ima bogato kulturno in naravno dediščino, ki sega daleč v zgodovino; piše v medijih, Wikipediji, prosti enciklopediji. Težko je še kje najti delček sveta, kjer urbanizacija ni grobo posegla v naravo in ji odvzela velik del prvobitne podobe. Na Dobrni ga najdete.
Na uradni spletni strani Term Dobrna je omenjeno, da se Dobrnske terme in termalni vrelec prvič pisno omenjata leta 1403. V začetku 20. stoletja je imelo Zdravilišče Dobrna zelo velik sloves. Sem so zahajali pomembni ljudje kot so na primer Ludvik Bonaparte (brat Napoleona l.), Karl May (nemški pisatelj), Anton Martin Slonšek in še mnogi drugi.
V Termah Dobrna je na dan privrla čista voda, katere zdravilne lastnosti in blagodejnost so občudovali že stari Kelti in Rimljani.
Štirideset letni receptor Janez Novak, ki je že 20 let zaposlen v zdravilišču in ni domačin je podal informacije iz drugega vidika.
1. Kaj obiskovalce najbolj pritegne in zanima?
Najbolj jih zanimajo wellnes storitve, kopanje, savne, masaže in tudi bivanje.
2. Ali se dobro počutite kot delavec v Termah Dobrna?
Odvisno od dneva in razpoloženja.
3. Kaj vam je najbolj všeč na Dobrni?
Kot delo v Zdravilišču mi je najbolj všeč, saj lahko goste sprejmeš in se dobro počutijo. Da se sprostijo in spočijejo, da imajo dobro izkušnjo.
Kot v kraju nasploh mi je pa všeč precej neokrnjena narava, mir. Zdi se mi kot odklop od divjega življenja.
4. V katerih letnih časih je največ obiska?
Največ obiska je spomladi in jeseni.
5. Ali imate kakšne slabe izkušnje z gosti?
Nimam slabih izkušenj, nihče ni bil posebej nesramen in nevljuden.